RNL - Kapitola II.

31. ledna 2014 v 2:12 | Botaska
Vlastně to ani tak divné nebylo, koho jiného si taky Voldemort mohl vybrat. Nechápu jak to McGonagallová mohla vydržet, sedět hned vedle něho. Vypadala normálně, jen měla rty skoro v jedné lince asi tak, jak se často dívala na mě. V tom jakoby si zrovna na něco vzpomněla, rychle vyskočila ze židle a rychlým krokem odchvátala k hlavním dveřím a do Vstupní síně. No jo, prváci přece.


Chvíli jsme ještě nedočkavě čekali. Pak se ozval za dveřmi slabý výkřik. Všichni na ně upřeli pohled. Vytáhl jsem hůlku a rozběhl se tam. Když jsem rozrazil dveře, spatřil jsem normální řadu ustrašených prvňáčků, vzadu stála profesorka McGonagallová s Hagridem a studentem, který měl ruku zkroucenou do opravdu nepřirozeného úhlu.
"Longbottome? Co tu děláte?"
"Bál jsem se že se něco stalo paní profesorko."odpověděl jsem.
"Vše je v pořádku, tady Evans jen vypadl z loďky a… no však vidíte. To ta bouřka"
Zastrčil jsem hůlku do hábitu a vrátil se do Velké síně. Všichni se na mě dívali, Snape se tvářil nebezpečně jako vždy a propichoval mě svýma temnýma očima. Posadil jsem se zpátky.
Pak už bylo konečně zařazování.
"Abottová, Fran."
Netrvalo tak dlouho,
NEBELVÍR
jako zařazovaní trvalo vždycky.
"Gregory, Collin"
Jako by jich bylo míň než každý rok.
ZMIJOZEL!!
A jako by všichni byli jen děti se šlechtickým rodem.
"Malfoy, Matt"
A téměř všichni šli do stejné koleje.
"ZMIJOZEL!!!"
Už jsem se téměř bál že jim nebudou stačit lavice.
"Wimpová, Elen"
Začínal jsem mít hlad.
"MRZIMOR!"
A pak jsem si to uvědomil.
"Xaver, Aleksey"
Něco bylo také jiné, než každý rok.
"ZMIJOZEL!"
Moudrý klobouk tentokrát nezpíval svou píseň.
"Žigskij, Alexandr"
Asi mu to zatrhli.
"ZMIJOZEL?!"
Moudrý klobouk vypadal zmateně.
Pak ještě všichni chvíli čekali a nevěděli na co. Nakonec se připotácel ten kluk co vypadl z loďky. McGonagallová zavolala "Phil Evans!" Ten došel až ke stoličce a profesorka mu na hlavu posadila klobouk. Ten po dlouhé chvíli vykřikl: "MRZIMOR!" a Phil odešel k Mrzimorským, s kloboukem zapomenutým na hlavě.
Snape na začátek žádný proslov neměl, takže rovnou začala hostina. To blaho! Tolik jídla!
Když všichni dojedli a talíře s jídlem zmizely, všichni se nedočkavě podívali k profesorskému stolu.
Za chvíli Snape vstal a všichni zmlkli. Pak promluvil svým ledovým hlasem.
"Tak vidíte že obavy, že jsem vám otrávil jídlo byly neopodstatněné."usmál se, jako by to měl být vtip, ale nikdo jiný se nesmál, všichni se jen ustrašeně přikrčili na židlích, když spatřili jeho úsměv.

"Vítám vás všechny u zahájení dalšího roku v Bradavicích! Kvůli nehodě našeho milého profesora Brumbála se stávám ředitelem já, Severus Snape. Doufám že tuto školu povedu také dobře, a že ji budete podporovat k novému probuzení. Všichni se předpokládam budete pilně učit." Přejel po studentech mrazivým pohledem. "K tomuto ročníku tu máme ještě jednu změnu kromě ředitelského postu."dodal. "S nesmírným potěšením tu vítáme Alektu Carrowovou, která se ujme funkce učitelky studia mudlů. Máme tu také malou nezbytnou změnu, že tento předmět bude od nynějška povinný pro všechny. Pak tu také vítám Amycuse Carrowova, který bude vyučovat obranu proti černé magii. To už je nejspíš v… Á pardon. Ještě jedna věc." Podíval se vražedným pohledem. "Kdokoliv vstoupí do třetí komnaty vpravo v druhém patře jižní věže, tak ho upozorňuji, že zemře krásně strašlivou smrtí. Děkuji za pochopení." Zlověstně se usmál. "Nyní prosím prefekty, aby odvedly své studenty do společenských místností."řekl a posadil se zpět. Pak začala obvyklá vřava, jak prváci hledali prefekty, velcí studenti (obzvláště zmijozelští) je nedbale odstrkovali stranou a všichni se hrnuli po různých schodech, po chvíli rozdělení na čtyři obrovské masy. Trochu jsem se zdržel, když jsem se loučil s Lenkou, takže jsem do společenské místnosti odcházel sám. Zkrátil jsem si cestu jednou z Harryho zkratek a když jsem procházel kolem obrazu jakéhosi čaroděje v růžovém hábitu zavolal na mě: "Chlapče!" Opatrně jsem se vrátil o pár kroků zpět a zeptal jsem se ho: "Ano?"
Muž chvilku chrčel, jako by měl nějaký záchvat a pak konečně promluvil.
"Až bude zářit na nebi, krásné kolo goudy, až jezero a nebe, bude se bouřit,
tehdy bude jubileum mé, přesně stoleté.
Kdo nebude si vědět rady, ať ten den dojde k Vrbě mlátivé a posvítí na ni,
pak cesta sama odhalí se mu k úkrytu, jenž nikdo jiný nezná,
když uprchlík zlé úmysly bude mít, skrýš ho sama ztrestá.
Zůstaň v té skrýši, když budeš v nebezpečí, jsem si tak jistý, jako že koza mečí."
Pak zatřepal hlavou a usnul. Zaraženě jsem na něj hleděl až když jsem uslyšel nezaměnitelný zvuk kočičích tlapek. Rozběhl jsem se rychle do společenské místnosti.
V našem pokoji byly tři prázdné postele a plakát fotbalového družstva zmizel. Dean taky nepřijel do Bradavic. Asi se někde skrývá. Ach jo, zatracený Voldemort…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexa Alexa | E-mail | 3. února 2014 v 19:23 | Reagovat

Jestli by se ti chtělo, můžeš se k nám přidat - http://accio-team.blog.cz/ . Hra je plně zdarma, prostě se jen sešli fanoušci Harryho Pottera, co též chtějí aby nikdy neskončil. Hrajeme si jako kdybychom byli opravdu součástí Bradavic. Jestli tě to zaujalo sám se podívej jak komentová hra vypadá. Ale musím upozornit, že zrovna teď máme letní prázdniny takže do Bradavic a okolí se nejde dostat.

Alexa (jsem jedna z hráček této hry nikoliv tvořitelka takže spamuju já né oni :)) Dávám to sem podruhé, kdyby jsi si toho prvního nevšiml.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama