Revolta Nevilla Longbottoma - Kapitola I. - Snape!

14. ledna 2014 v 21:02 | Botaska
Zdravím a přináším vám první kapitolu mé fanfikce na téma Harryho Pottera, na téma revolta - neboli pomsta - Nevilla Longbottoma. Jaká pomsta? Nu...pomsta. Postupně se tu objeví i další kapitoly.


Stromy za oknem se míhaly jeden za druhým, a kopce za nimi byly čím dál tím vyšší. Těžká, šedá mračna, která už téměř půl roku obývala oblohu se valila a působila klaustrofobním dojmem. Bradavický express mírně kodrcal.Všechny lampy už byly rozsvícené, vozík s jídlem už dávno pryč, a jen na zemi se válely sáčky od bertíkových fazolek, čokoládových žabek, paštiček a různých lékořicových pochoutek.
"Naposledy ti říkám, že Harry není zbabělec!"skoro jsem řval na toho tupce.
"Vážně?"opáčil. "A proč teda nejede s námi a nepomůže nám bojovat proti Snapeovi, nebo když už trčí někde schovaný, proč něco nedělá, něco nevymýšlí proti Ty-víš-komu?"
"Hele Zachariáši, opravdu myslíš, že se se svými plány bude všude vychloubat? Vždyť i takhle mu můžeme gratulovat, že ho ještě neobjevili." Smith jako by chtěl ještě něco říct ale zadrhlo mu to v krku. Vlak najednou začal skřípat a zpomalovat. "Vždyť ještě nejsme v bradavicích."řekl Zachariáš. Vlak chvíli ještě jel a pak z cuknutím zastavil. Všichni čtyři: Já, Lenka Láskorádová, Ginny Weasleyová a ten trouba jsme uslyšeli v chodbičce klapavé kroky, které se blížily. Ginny se vytrhla ze svého zamyšlení a upřela pohled na dveře. Dokonce i Lenka odtrhla oči od Jinotaje. Nenápadně jsem vytáhl hůlku, a strčil si ji do rukávu. Pak už se za sklem objevil temný stín a dveře kupé se odsunuly. Stál tam jeden smrtijed, myslím že se jmenoval Yaxley. Přeměřil si všechny pohledem, jako by tu něco chtěl. Pak pomalu otevřel ústa. "Harry Pott.."
"Ten tu není."dořekl jsem za něj. Chvíli se na mě díval zkoumavým pohledem a pak zasunul dveře zpět a odkráčel pryč. Za chvíli se vlak opět rozjel a zbytek cesty už jsme strávili mlčky. Škoda že jsem si s sebou nemohl vzít Trevora. Den před odjezdem zemřel. Sám se divím, že vydržel tak dlouho. Musím říct že babička byla ráda. Ten žabák jí šest let lezl na nervy, na vlasy a dokonce i na jídlo. V prvním ročníku mi nic jiného koupit nemohla, byli jsme na tom dost špatně. Harry, Ron a Hermiona do Bradavic už nejeli. Doufám že mají nějaký plán, že pracují na svrhnutí Vy-víte... ale ne, už ne. Voldemorta. Jen by mě zajímalo jak to letos udělají s učiteli a ředitelem, vždyť Brumbál je mrtvý, ředitel lektvarů… no mohli by tam třeba nechat Snapea, koho jiného taky. Obrana proti černé magii… proč by ji ještě vyučovali, jen doufám že to teď nebude Černá magie. Na přeměňování tu snad zůstane McGonagallová, Hagrid tam snad taky ještě bude. A hlavně když bylinkářství zůstane takové, jaké bylo vždy...

Vlak už podruhé zastavoval, tentokrát naštěstí v Prasinkách. Při obvyklém shonu před vlakem jsem se rozhlížel po Hagridovi. Nakonec jsem ho spatřil, ale volání: "Prváci, ke mně! První ročník, poďte sem!"už neznělo tak vesele jako každý rok. "Tak už pojď Neville!"volala na mě Lenka. Nasedli jsme do kočáru vezeného testrály opět se Zachariášem Smithem, který prostě neměl kam jinam jít. Když jsme dojeli do Bradavic, rozpršelo se. Vstupní síň… a konečně Velká síň, se svým vším honosným jídlem, které tam zatím nebylo. Domací skřítci ještě nejspíš vaří, s Dobbym a Winky. Když jsem se byl minulý rok "podívat" do kuchyně - protože jsem nestihl oběd - zjistil jsem, že tam Harry poslal Kráturu. Já se mu nedivím, takový nenávistný skřítek. Ale to je asi proto, že ho nikdo neměl rád, žil jen se Siriusovou matkou, a Harry říkal, že mu Sirius říkal, že jeho rodina byla posedlá čistou krví. Ne, nebyli upíři, jen prostě něco jako Malfoyovi. Chtěl jsem se podívat k učitelskému stolu, ale zakryli mi jej ostatní. Až když jsem se usadil k Nebelvíru, spatřil jsem staré známé učitele, pak dva smrtijedy - ti byli loni v té bitvě při které byl zavražděn Brumbál, Carrowovi - a na ředitelské honosné židli seděl… Snape?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tauri-a Tauri-a | Web | 16. ledna 2014 v 20:43 | Reagovat

Je to krásné! :) Určitě budu číst dál ^^
BTW: Taky možná budu později psát FF na téma HP :3

2 °Alex °Alex | Web | 25. ledna 2014 v 21:29 | Reagovat

To bola krásna 1. kapitola :). Naozaj úžasný nápad napísať práve o Nevillovi a jeho živote počas 7. ročníka :). Som zvedavá a teším sa na ďalšiu kapitolu :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama