Deník Řekyně 3k.

14. listopadu 2013 v 18:25 | Isabell
25. srpna, 20:00

Tak jsem zase u svého deníku, tentokrát však píši novým krásným brkem. Byli jsme nakupovat věci do školy.
Seznámila jsem se tam s jedním blonďákem, ale byl hrozně nesympatickej. Takovej ten frajírek, chladnej. Myslím, že říkal že se jmenuje Draco. Taky pěkne blbý jméno, měla jsem co dělat, abych se nerozesmála. Ho rovnou mohli pojmenovat Drak, a nebo Dráček.

Bylo na něm vidět, že se hodně pozastavil nad mojí blbou angličtinou, ale na nic se neptal. Až pak z něho vypadlo, jestli jsme čistokrevná rodina. I hned jsem pochopila proč mi není sympatická, choval se přesně tak jako všichni ostatní. Prostě byl hrdý. Začal tam něco mumlat, že by ostatní vůbec neměli pouštět do školy. Málem jsem fakt jednu vlepila. Zachránila to ta prodavačka, která mi šila hábit, zřejmě poznala, že mi brzo rupnou nervy. Ač jsem si na to tak nějak zvykla, že mi ve škole říkali, že jsme krvezrádci, tady jsem na to nebyla připravená, to začne, uvidíte. Začíná se mi potvrzovat, že lidi jsou hold všude stejný.

Dneska jsem taky vyslechla jeden rozhovor v Děravém kotli, přijel tam nějaký kluk s černými vlasy a brýlemi. Byl to ON! Ten slavný Harry Potter, o kterém se píše snad všude. Ve všech knihách. Jednou jsme se s Jimmym vsadili, kdo se s ním potká první. Takže jsem to vyhrála já, jak nádherné, ale trochu pozdě.

Teď asi k tomu rozhovoru, mluvili o nějakém Siriusovi Blackovi. Až teď jsem si vlastně uvědmila, že jsem jeho podobiznu viděla snad všude. Na každém rohu na mě němě řval z hábací se fotografie. Uprchlí vezeň z Askabanu To nechápu, jak z toho mohl zdrhnout? Dokonce i u nás v Řecku se vždy tvrdilo, že je to nejbezpečnější a nejpřísnější vězení, i od nás ty největší deligventy tam posílali. Prý tam jsou nějaké zrůdy, kteří z lidí vysavají radost a postupem času se zblázní. Ano, to vím taky díky Jimmimu.

Prolistovala jsem si učebnice, jak jsem tak koukala tak z přeměňovaní, kouzelných formulí a lektvarů ... to nebude žádný problém. Bylinkářství jsem nikdy neměla, ale učit se nějakým chrostí? Né, to snad ne! Jinak se to snad půjde. Obrana proti černé magii, konečně předmět, který mě zajímá ze všeho nejvíc.

Vždy jsem proti své vůli studovala pravý opak. Když po mě chtěli, abych ve druhém ročníku zkusila na jednom pavoukovi klednu Impérius, tak jsem jim tam rozmlátila celou učebnu. Další důvod proč mě vyloučili... Těch důvodů je asi padesát, mimochodem. Možná víc.

Ale už jen nějakých šest dní a budu v tom krásném hradě, obrovském. Neskutečně se těším. Ten pocit mi hodně připomíná, když jsem nastupovala úplně poprvé. Až pak jsem poznala kam nastupuju. Bohužel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adél. Adél. | Web | 14. listopadu 2013 v 19:14 | Reagovat

Nikdy bych tohle nedokázala napsat:)Nemám fantazii:D.
Ať se ti takhle daří dál:)

2 adell-s adell-s | E-mail | Web | 15. listopadu 2013 v 17:34 | Reagovat

Abych se přiznala, povídky nejsou zrovna můj šálek čaje, ale nakonec jsem se tak nějak donutila to přečíst.
Teď si zrovna natloukám do hlavy, jak jsem pitomá a ptám se sama sebe: Proč povídky nemám ráda? Respektive, proč je ani nezačnu číst?
Ty jsi mě dokopala k tomu, abych si přiznala, že to nechuť ke čtení povídek je jen blbost a že bych to měla okamžitě změnit.
Opravdu skvělé,nehledě na to, že miluji Harryho a kdekoli na něho narazím, tam se cítím jako doma.
Vážně holka, palec nahoru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama