Minulost Sarah Delwans - aneb co si možná pamatuje a co ne.

21. srpna 2013 v 17:26 | Isabell
V místnosti hořel v krbu oheň. U stolu sedělo šest lidí... ten sedmý byl v černé zavinovačce a držela jej jeho matka v ruce.
"V našem rodě je zvykem, že jméno pro dítě vybírá otec matky! A proto chci aby to byla Sarah!" pronesl muž v černém společenském hábitu, vlasy měl hnědé a oči ledové, ledové jako led. Ony oči pohlédli na druhého postaršího muže, který seděl naproti němu.
"Druhé jméno bude Arion." pronesl druhý muž.

Mlha...

O pár měsíců později, kdy malá Sarah byla v postýlce a dívala se na zeď, kterou obklopoval zelený malovaný had, se z dolejšího patra ozvali velmi zvláštní zvuky. Bylo to jako kdyby někdo do něčeho pořád bouchal. Její rodiče odvedli do Azkabanu.

Mlha...

Uplynulo jen málo hodin a Albus Brumbál nese malý uzlík s miminkem. Stojí teď před dveřmi Doupěte Weasleyových. Zaťukal na dveře. Okamžitě přišel otevřít zrzavý muž - Artur Wealey. Vstoupili do místnosti, kde momentálně křičelo ještě jedno dítě - Ron.

Mlha...

Sarah jsou přibližně čtyři roky, hraje si s chlapci a dívkou, které považuje za své sourozence - i když jimi nejsou. Jeden z dvojčat se zrovna hrozně směje, jak Ronaldovi shodil hrad z kostek. Ostatní se k nakažlivému smíchu přidají. Ron si připadá uraženě, Sarah však vezme kostky a začne stavět hrad znovu.

Mlha...

Stojí na nádraží 9 3/4... Sledují svého třetího staršího bratra, jak nastupuje do vlaku. "Buď hodný Percy, ozvy se nám jakmile Tě zařadí do koleje, a žádné lumpárny a pořádně se uč!" usmívá se na něj pyšná matka. "A taky nám můžeš poslat nějaké záchodové prkýnku! A ať je na něm podepsaný Brumbál!" vykřikne Sarah nahlas. Všimne si, že to slyšeli i ostatní lidi kolem, kteří se teď začali hrozně smát.

Mlha...

Tentokrát už nastupují do vlaku všechny děti, krom malé zrzavé holčičky, která zrovna plakala. "Ale Ginny neplač! My Ti budeme posílat jednu sovu za druhou!" utěšoval ji jeden z dvojčat. "Pošleme Ti i to slíbené záchodové prkýnko, ale asi bez podpisu!" směje se černovlasá dívka, která se liší vzhledem od své rodiny, jak jen může... Ale liší se i povahou?

Mlha...

"Delwans, Sarah" vyvolala jej z řady ustrašených prváků. Velkou síni to zašumělo, Sarah to chápala, že jí nebudou mít rádi už kvůli jejímu příjmení. Šla ke stoličce a posadila se ni, na hlavu si dala Moudrý klobouk. "Jsi velice bystrá a statečná, přece jenom bych Tě viděl ve Zmijozelu, možná i v Havraspáru, ale i v Nebelvíru. Přesto, ale... Zmijozel převažuje... Jsi odhodlaná, vždy si víš rady a nějaká ucta k řádům je naprosto nulová." - Prosím já nechci do Zmijozelu, nejsem jako mí pravý rodiče! - "Že nejsi? Jseš si tím jistá? Jsi jím více podobná než si sama myslíš. Ale dobře tak ... NEBELVÍR!" Všichni Weasleyovi začali výskat, jako kdyby se zbláznili. Sarah utíkala s zářivým úsměvem k Nebelvírskýmu stolu, kde se usadila mezi dvojčata a sledovala zařazovaní dalších...

Mlha...

Dívka je v pátém ročníku, sedí ve Velké síni. Najednou se rozrazí dveře, profesorka McGonagelová se tváří nadmíru navztekaně! "Sarah Delwansová! Fred a George Wealeyovy! Okamžitě za mnou! Do ředitelny!" vřískne přes celou síň.
"Co jsme provedli, paní profesorko?" ptá se s nevinným kukučem Fred.
"To byste měli snad vědět moc dobře vy samy co jste provedli!"
"My moc dobře víme co jsme provedli! Jen nevíme co z toho prasklo!" odpověděla se smíchem Sarah. Celá Velká síň opět pukla smíchem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 21. srpna 2013 v 19:09 | Reagovat

To má být povídka nebo co ?  Pokud je to jako povídka tak je to hezké.

2 A. A. | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 19:15 | Reagovat

Zajímavý příběh. Zajímavý styl psaní. Četlo se to pěkně, píšeš hezky a začetla jsem se. Harryho Pottera mám taky ráda a kdysi jsem o tom chtěla psát povídky, jenže jsem zjistila, že mi to nesedí, takže píšu povídky s vlastním námětem. :) Ale tohle se ti povedlo. Bude to mít pokračování?

3 Sarah D. Sarah D. | Web | 21. srpna 2013 v 19:17 | Reagovat

[2]: Děkuji moc, pravděpodobně to pokračovaní mít nebude. Možná časem ano.. :)

4 časík258 časík258 | 21. srpna 2013 v 19:34 | Reagovat

Líbí se mi ten design, ale ještě jsem to nepřečetla celý, ale zatím pěkné ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama