3. kapitola - Vše stejně, ale i trochu jinak.

24. srpna 2013 v 16:57 | Isabell

Je tu další kapitolka po delší době. Úpřímně řečeno já raději píšu jednorázové povídky, takže kapitolky budu přídávat málo.
Čtěte dále. Budu ráda za komentáře :)

Když zařadili do kolejí i poslední žáky tak Brumbál povstal - "Dejte si do nosu!" mávl rukou a na stolech se objevilo hromada jídla!

Isabell ještě nikdy neviděla tolik jídla na stole pohromadě, dokonce ani tehdy když byla s rodinou na různých plesích, které tak nenáviděla.

Stoly byli plný toho nejlepšího jídla: hovězí pečeně, kuřecí stehna, vepřové a jehněčí kotlety, párky, slanina, bifteky, brambory, hranolky, krokety, mrkev hrášek, vajíčka, a různé druhy sýru.

Černovláska si všimla, že i její kamarádi z vlaku na to všechno koukají, jako kdyby to spadlo z Marsu.

Neváhala, vzala si do ruky vidličku a napíchla si stehno, pak si nandala i brambory.

Rozhlédla se kolem sebe.

Všimla si, že ostatní její spolužáci jedí rukama, a kašlou na nějaký příbor. Konečně se dostala dívka tam, kam chtěla celý život. Zde může kašlat na nějakou etiketu společenského chovaní. Tady se může chovat jak chce, jako opravdové dítě.

Vzala si stehno do ruky a s chutí se do něho zakousla. K tomu si vidličkou brala do úst i brambory.

Jakmile měla talíř prázdný a žaludek plný, rozhlédla se k profesorskému stolu.

Všimla si však, že není jediná kdo se k němu momentálně dívá, Harry měl otočený pohled stejným směrem.

U profesorského stolu seděl ve prostřed Brumbál, který se zrovna zapáleně bavil s profesorkou McGonagelovou, s ženou která je sem přivedla do Velké síně. Vedle ní seděl nějaký muž s černými mastnými vlasy a v černém hábitu. Další profesor měl na hlavě fialový turban, podle Is vypadal v něm velice legračně. Pak tam seděl i Hagrid, který je vyzvedl na nádraží.

Kdyby Isabell někdo nezaťukal na rameno, tak by zkoumala profesory dál.

Rychle se otočila a zjistila, že to byl Ron. "Kdo myslíš, že je ten černovlasý, nevypadá zrovna nejmilejší." řekl.

Isabel s ním musela souhlasit, opravdu nevypadal, že by mu studenti nějak dělali radost, spíše naopak.

"Se divím, že když opravuje úkoly, tak je tam něco k přečtení. Že je neumastí." neodpustila si poznámku. Ron se hlasitě
rozesmál a až z toho zčervenal jako rak.

Albus Brumbál znovu povstal, rozepjal ruce a s zářivým úsměvem se rozhlédl po všech stolech. Jídlo ze stolů zmizelo. Ředil
školy se dal do řeči.

" Teď když jsme se už všichni občerstvili ještě několik slov. Při zahájení roku bych Vás chtěl upozornit na několik věcí. Žáci prvního ročníku by si měli zapamatovat, že do lesa na školních pozemcích je vše studentům přístup přísně zakázán. A udělali by dobře, kdyby si to připomněli i naši starší žáci." pohledem zabrousil k dvojčatům Weasleyovým.

"Dále mě pořádal, jako každý rok, pan školník, abych Vás upozornil, že při přestávkách mezi vyučováním není povoleno na chodbách kouzlit."

"A dále bych chtěl upozornit, že ten kdo nechce zemřít hrozivou bolestí má přísně zakázáno vstoupit do chodby po pravé straně v třetím patře. A teď upalujte do postele, ať jste na to vyučovaní svěží!" ukončil ředitel svou řeč.

Všichni studenti začali vstávat. Percy zavolal na všechny prváky: "Prváci za mnou! Odvedu Vás do kolejní místnosti!"

Všichni se seřadili a šli Percymu v patách, prošli snad půl hradu, až došli před obraz nějaké ženy, který měla růžové šaty, a byla neuvěřitelně při těle.

"Znáte heslo?" optala se. Všichni žasli.

Isabell se zlovětstně usmála a řekla k Harrymu: "Se divím, že se ta ženská vůbec vejde do toho rámu." Ti co ji slyšeli se rozesmáli. Dáma v obraze, ale nejevila žádné zmíňky o tom, že by je slyšela.

"Kaput drakonis" odpověděl Percy, obraz se ihned otevřel jako dveře. Prošli otvorem a ocitli se v kruhové místnosti, která byla celá v rudé barvě. Hořel tam krb, který dodával příjemné teplo, naproti krbu byli křesla.

Percy odvedl děvčata do svých ložnic, pak i chlapce. Isabell, když vystoupila po točitých schodech, našla konečně svou postel, byli na ni červené sametové závěsy. A byl u ní i její kufr. Posadila se na ni a usmála se. - Tak tohle jsi zvládla!
Maminka s tatínkem budou zuřit! -

Pak se otevřeli dveře, dovnitř vešla Hermiona Grangerová, a pár dalších dívek. Postupně se seznámili a pak si lehli do postelí. Isabell usínala s dobrým pocit, s pocitem, že není jako její rodina.

2. kapitola / 3.kapitola / 4. kapitola

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 25. srpna 2013 v 9:44 | Reagovat

Som zvedavá, ako si budú nakoniec všetci rozumieť (a či vôbec, ale dúfam, že hej :D) :).

2 Casion Casion | Web | 25. srpna 2013 v 11:20 | Reagovat

Teším sa na pokračovanie :-) No hej, Severus je jednoducho Severus, on sa nezaprie :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama